Fantastyka porywa swoich czytelników do miejsc pięknych, bardzo odległych, które pozwalają na snucie pięknych marzeń. Może nie do końca są one zrozumiałe przez wszystkich miłośników czytania, jednak świat fantasy nie musi być lubiany przez wszystkich. Z roku na rok fantasy, science – fiction przybierają na sile co widać chociażby poprzez coraz liczniejsze książki ukazujące się na rynku. Coraz częściej organizowane są również różnego rodzaju festiwale, zloty, które skupiają miłośników tej tematyki. Jeżeli ktoś lubi takie opowiadania, to powinien sięgnąć po powieść Andrzeja Sapkowskiego “Wiedźmin. Tom 8. Sezon burz” (https://www.taniaksiazka.pl/wiedzmin-tom-8-sezon-burz-andrzej-sapkowski-p-420550.html).

Kultowa saga

Chyba zdecydowana większość Polaków zna nazwisko tego autora, który pierwsze opowiadanie o Wiedźminie wypuścił już w 1986 roku. Tak, ten bohater ma już tyle lat i nadal cieszy się sporym zainteresowaniem ze strony kolejnych pokoleń. Wiedźmin jest takim bohaterem o którym pamięć na pewno nie przeminie. Z małych opowiadań do rozmiarów książki – Andrzej Sapkowski znalazł doskonały przepis na to, aby utrwalić swoje nazwisko w pamięci wielu czytelników – nie tylko tych, którzy są miłośnikami świata fantasy. Pomimo tego, że tym razem mamy do czynienia z ósmą częścią całej sagi należy dodać, że wydarzenia jakie się w niej rozgrywają są wcześniejsze niż wszystkie do tej pory książki. Wielu specjalistów twierdzi, ze jest to zupełnie inna, oddzielna powieść dotycząca Geralta z Rivii. Przy czym można w niej spotkać innych bohaterów, których znamy z poprzednich książek, jak chociażby Yennefer – ukochaną Geralta, czy też Jaskra, – barda i poetę.

Zagubione mecze

Geralt toczy walke z Arachnomorfem, która jest bardzo mordercza. Udaje mu się jednak pokonać tego wielkiego potwora. Po skończonym pojedynku Wiedźmin udaje się do Kerack, gdzie chce się najeść do syta i napoić. Przed wejściem do miasta musi jednak zdeponować swoje dwa miecze u strażniczek w kordegardzie. Nie chcąc przez przypadek Geralt zamiast na ucztę wdaje się w bójkę ze strażniczkami i ląduje w celi. Na szczęście jednak tajemniczy darczyńca robi wszystko, aby Geralt wyszedł na wolność. Kiedy już ma to miejsce okazuje się, że dwa miecze Wiedźmina potrzebne mu do walki zostały skradzione. Na to wszystko kochliwy Geralt wdaje się w romans z rudowłosą czarodziejką Koral, która chce wykorzystać mężczyznę do swoich celów. Czy Wiedźmin stanie na nogi? Odzyska swoje miecze potrzebne mu do walki z potworami? Przy jakiej okazji Geralt natknie się na swoją ukochaną? Tą odpowiedź znajdziemy w “Wiedźmin. Tom 8. Sezon burz” Andrzeja Sapkowskiego, która jest pełna wartkiej akcji.

School obraz autorstwa Racool_studio - www.freepik.com